Czytamy w Dzień Dziecka!

1 czerwca 2017 r. o godzinie 900 postaramy się pobić rekord czytania w jednym momencie. Uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę. Akcja jest całkowicie niekomercyjna, apolityczna itd. To zabawa w słusznej sprawie. Uczniowie zbierają się w wybranym miejscu z książkami (każdy swoją), czytają, ewentualnie organizują inne przedsięwzięcia towarzyszące. Wydarzenie jest dokumentowane fotograficznie w sposób pokazujący frekwencję.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Pula nagród przewidzianych przez organizatora to 8500 zł.

W naszej szkole w tym dniu organizowany jest XV Rajd Szkolny, w trakcie którego postaramy się pobić rekord czytania w jednym momencie. Wymogiem uczestnictwa w tej akcji jest przyniesienie przez uczniów dowolnej ulubionej książki. Akcja zostanie udokumentowana, a informacja o wydarzeniu przesłana do organizatora. Więcej informacji na stronie: https://czytamy.org/