Hipolit Cegielski – nasz superbohater!

To naprawdę  nie jest jedynie książkowa postać, nazwisko na pieczątce szkoły czy tablica pamiątkowa. Nasz Patron Hipolit Cegielski jest w Zespole Szkół ciągle na nowo odkrywany.

Niedługo, bo już 30 listopada przypada kolejna rocznica jego śmierci. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do poznańskiego Zespołu Szkół Komunikacji na tradycyjne już spotkanie Klubu Szkół Cegielskiego, by przy pączku i herbacie omówić plan działań na kolejny rok, a także oddać hołd sławnemu Wielkopolaninowi. W 2018 r. przypada  150. rocznica śmierci Patrona, która zbiegnie się z obchodami ważnych wydarzeń historycznych, czyli 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Nasza szkoła od lat działa w Klubie Szkół Cegielskiego. Co roku nasi uczniowie biorą udział w konkursie o Patronie, który odbywa się w różnych szkołach noszących jego imię. Aby dobrze przygotować się do tej rywalizacji, organizujemy szkolny konkurs wiedzy o Hipolicie Cegielskim dla uczniów klas pierwszych. W tym roku  wzięło w nim udział 8 klas, z których najlepsza okazała się klasa I technikum w zawodach technik mechanik i technik pojazdów samochodowych. Drugie miejsce zajęli  ekonomiści, a trzecie klasa I technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajęła Aleksandra Kin z kl. I TOT, II miejsce Aleksandra Studniewska z kl. I TE , a III miejsce przypadło w udziale Gracjanowi Kondysowi z I TMS.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!