Konkurs BHP

W dniu 31 maja 2017 r. po raz kolejny gościliśmy w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie, gdzie odbył się finał XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”, zorganizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwową Inspekcję Pracy.

Naszą szkołę, a zarazem Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu reprezentowała Kamila Jeska, uczennica III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcąca się w zawodzie fryzjer w przedsiębiorstwie K.G. STYL p. Katarzyny Gapińskiej w Chodzieży. Kamila w kwietniu tego roku wygrała etap regionalny konkursu, co dało jej możliwość uczestniczenia w finale.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bhp wśród młodocianych pracowników. Do zmagań o tytuł lidera przystąpiło 46 uczniów z 23 izb rzemieślniczych z całej Polski, laureatów edycji regionalnych. Nasza reprezentantka uplasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych. Serdecznie gratulujemy Kamili udanego udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.