Lekcje na stoku narciarskim

Zima i śnieg dopisują od kilkunastu dni, dlatego uczennice i uczniowie naszej szkoły wybrali się na lekcję wychowania fizycznego na stok narciarski w Chodzieży.

Po raz kolejny dnia 25 stycznia 2017 odbyły się zajęcia z narciarstwa zjazdowego pod opieką pana Macieja Jęśka, dyplomowanego instruktora narciarstwa zjazdowego. Chodzieskie Towarzystwo Narciarskie (CHTN) jest współorganizatorem tych zajęć. Dzięki niemu wszyscy uczniowie otrzymali karnety uprawniające do darmowego korzystania z wyciągów, byli uprawnieni do otrzymania zniżki w wypożyczalni sprzętu narciarskiego na stoku.

Uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych mieli okazję w trakcie trzygodzinnych zajęć lekcyjnych nabrać doświadczenia w obcowaniu z nartami zjazdowymi. Po zajęciach wszyscy uczniowie potrafili samodzielnie zjechać na nartach. Na zajęciach uczniowie zapoznawali się ze sprzętem, poznawali sposoby poruszania się w terenie płaskim, podchodzenia pod górę, upadania w miejscu i w ruchu, techniki podnoszenia się na stoku i terenie płaskim oraz poznali technikę jazdy pługiem, która umożliwia kontrolowanie prędkości jazdy i samodzielne zjeżdżanie.

W czasie ferii zimowych Chodzieskie Towarzystwo Narciarskie zaprasza na bezpłatne zajęcia z narciarstwa zjazdowego i snowboardu od poniedziałku do piątku w pierwszym i drugim tygodniu w godzinach od 1000 do 1200. Dzięki CHTN każdy uczestnik w ramach darmowych zajęć nieodpłatnie otrzymuje sprzęt narciarski, karnet na wyciągi oraz opiekę doświadczonych instruktorów. Grupa szkoleniowa może składać się maksymalnie z 15 osób, dyżur na stoku będzie pełnić 2 instruktorów, dlatego liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób.

Bezpłatne zajęcia dotyczą uczniów ze szkół z terenu miasta Chodzież po okazaniu aktualnej legitymacji szkolnej.