Maturzyści u Mamy

W poniedziałek 20 marca kilkunastoosobowa grupa tegorocznych maturzystów naszej szkoły pielgrzymowała na Jasna Górę, by razem ze swoimi kolegami i koleżankami z archidiecezji gnieźnieńskiej zawierzyć swój egzamin maturalny oraz prosić Matkę Bożą o pomoc w rozeznaniu dalszej drogi życia. Wraz z młodymi modlił się Prymas Polski, Arcybiskup Wojciech Polak, który zachęcał młodych, by niezależnie od motywów, jakie im towarzyszą, wykorzystali te parę godzin na szczerą rozmowę z Panem Bogiem.

W czasie spotkania u Tronu Jasnogórskiej Pani, młodzież uczestniczyła w nabożeństwie pokutnym i miała możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy Świętej, w Kaplicy Cudownego Wizerunku nastąpiło zawierzenie siebie i swojego życia Matce Bożej, a po południu wszyscy zgromadzeni uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach.

Maturzyści przywieźli z Jasnej Góry krzyż – dar dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Po Mszy Świętej Ksiądz Prymas dokonał jego poświęcenia, składając przy jednocześnie życzenia Bożego Błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej. Miłym akcentem tego spotkania było także selfie z naszym Pasterzem.

Pielgrzymka nie zastąpi oczywiście solidnego przygotowania do egzaminu dojrzałości, bo jak mówili jej uczestnicy uczymy się przez cały okres chodzenia do szkoły. Ale również, jako osoby wierzące, chcieli zawierzyć ten trud Matce Bożej i prosić Ją o pomoc i wstawiennictwo, aby lepiej poszło.