Mistrzowie OZPN Piła

W sobotę 11 lutego 2017 w hali Gimnazjum Miejskiego przy ul. Paderewskiego 13 w Chodzieży rozegrany został Turniej Finałowy Halowych Mistrzostw OZPN w kategorii Juniora Starszego, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy, Polonii ZSP Chodzież. Organizatorami byli uczniowie klas sportowych Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży.

Drużyny rywalizowały podzielone na dwie grupy. W grupie A pierwsze miejsce zajął Sokół Damasławek wyprzedzając Koronę Stróżewo i Lubuszanina Trzcianka. Zabrakło drużyny Sparty Złotów. Natomiast w grupie B pierwsze miejsce zajęła Polonia ZSP Chodzież. W fazie finałowej rozegrano trójmecz o miejsca 5-7. Następnie na parkiet wybiegli półfinaliści. Sokół Damasławek zremisował 1:1 z GLKS Wysoka. O awansie do finału zadecydowały rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy z Wysokiej wygrywając 2:0. Drugi półfinał to derbowe starcie Korony Stróżewo z Polonią ZSP Chodzież. Gospodarze turnieju wygrali 1:0. Przed starciem finałowym o trzecie miejsce powalczyły Korona i Sokół. Z rywalizacji zwycięsko wyszedł zespół z Damasławka (1:0 przyp.).

W finale naprzeciwko siebie stanęły Polonia i GLKS. Gospodarze pewnie zwyciężyli 7:1 zdobywając tym samym tytuł mistrzowski w kategorii juniora starszego. Nagrody dla drużyn i najlepszych zawodników wręczyli Prezes OZPN w Pile, Adam Luboński oraz Przewodniczący Wydziału Dyscypliny OZPN Piła, Piotr Hajduk.

Najlepszy strzelec: Filip Warnke (Polonia ZSP Chodzież ) 8 bramek

Najlepszy zawodnik: Bartosz Antosik ( Korona Stróżewo)

Najlepszy bramkarz: Rafał Pieścikowski (GLKS Wysoka)

Końcowa klasyfikacja:

  1. Polonia ZSP Chodzież
  2. GLKS Wysoka
  3. Sokół Damasławek
  4. Korona Stróżewo
  5. Lubuszanin Trzcianka
  6. Unia Wapno
  7. GTS Orzeł Lipka
  8. Sparta Złotów