Niepodległość znaczy wolność

Jak każdego roku uczniowie Hipolita bardzo uroczyście obchodzili Święto Niepodległości, uczestnicząc już w piątek 10 listopada 2017 r. w specjalnie przygotowanym apelu. Dzięki niemu mogli dowiedzieć się, dlaczego to właśnie 11 listopada świętujemy niepodległość i kto witał Józefa Piłsudskiego na dworcu kolejowym w Warszawie. Mogli też wspólnie pośpiewać żołnierskie piosenki, a na koniec zjeść przygotowane przez Centrum Edukacji Zawodowej rogaliki.

Tego dnia cała szkoła była udekorowana biało-czerwonymi plakatami, a uczniowie ubrani odświętnie. Młodzież z klasy I Technikum w zawodzie technik ekonomista pięknie prezentowała się w strojach z lat 20. ubiegłego wieku i dostojnie przechadzała się po scenie. Nasze wokalistki, czyli Wiktoria Holka, Emilia Niemiro, Oriana Szymkowiak i Laura Mandelt  śpiewały tak pięknie, że łzy wzruszenia napływały do oczu. Zwłaszcza, gdy zabrzmiały „Mury czy „Barka”.

Było radośnie, ale też refleksyjnie, gdyż młodzież zaproponowała, by tuż po uroczystości złożyć wiązankę kwiatów w miejscu poświęconym powstańcom wielkopolskim. Delegacja uczniów wspólnie z Panem Starostą Julianem Hermaszczukiem oraz Panią Dyrektor Lucyną Sworowską  udała się więc  na chodzieski cmentarz, by oddać hołd bohaterom.