Szkolny Konkurs Matematyczny dla ZSZ

W dniu 14.06.2017 r. o godz. 1000 w świetlicy szkolnej odbył się  Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. H. Cegielskiego w Chodzieży. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki matematyki: p. Izabelę Żurek oraz p. Elżbietę Sikorską.

Główną dewizą konkursu były słowa Jeana Fabre: „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych i drugich. Każdą klasę reprezentowało 3 przedstawicieli, łącznie w konkursie wzięło udział 18 uczniów. Wszyscy uczniowie w ramach konkursowych potyczek rozwiązywali zestaw zadań składający się między innymi z:

  • krzyżówki matematycznej,
  • diagramu,
  • gry porównywania różnicowego oraz ilorazowego,
  • zadnia polegającego na wyznaczeniu swojego pechowego dnia przy  zastosowaniu wzoru tajemnego AL KATHARU.

Po zakończeniu zmagań prace zostały sprawdzone i wyłoniono zwycięzców. Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce – klasa I E,
  • II miejsce – klasa II D,
  • III miejsce – ex aequo klasa I B oraz II B.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali skromne nagrody rzeczowe. Laureaci I miejsca otrzymali pendrive, smycze, długopisy oraz słodkie upominki. Za II miejsce uczestnicy oprócz smyczy, długopisów i słodkości otrzymali podkładki pod myszki komputerowe. Osoby zajmujące III miejsce zostały obdarowane słodkościami, smyczami oraz długopisami. Reszta uczestników konkursu za zapał w uczestnictwie w matematycznych szrankach otrzymali długopisy oraz słodycze.

Organizatorzy konkursu bardzo serdecznie gratulują laureatom, oraz dziękują wszystkim osobom biorącym udział w konkursie.