Sztuka kochania wiersza

W miniony czwartek, 16 marca, jak co roku w marcu, gościliśmy w szkole gimnazjalistów kochających poezję. XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski zgromadził 33 uczestników, reprezentujących szkoły z Budzynia, Margonina, Szamocina oraz Chodzieży (Miejskie Gimnazjum oraz Społeczne Gimnazjum im. św. Barbary).

Nasi młodsi koledzy interpretowali „wiersz, który ich zachwycił” – pod taką bowiem nazwą odbywa się konkurs, stwarzający możliwość mówienia o istotnych sprawach językiem poetów, dawnych i współczesnych. Po zmaganiach była okazja, aby  zwiedzić szkołę  i porozmawiać z jej uczennicami; dziewczyny z klasy II TOT: Wiktoria, Daria,  Ola i Ania pełniły honory gospodarzy spotkania.

Patronat nad konkursem objął Starosta chodzieski, a jury w składzie: Krystyna Borowicz, Justyna Belter oraz Dorota Boeske  wyłoniło zwycięzców. Tegorocznymi Laureatami zostali: Dominika Prech  z Gimnazjum w Budzyniu, Maria Górska i Julia Kapsiak  (Społeczne Gimnazjum w Chodzieży).

Wyróżnienia otrzymali: Bogumiła Kardacz, Jagoda Polak, Nina Okowicka, Klaudia Ślósarska ze Społecznego Gimnazjum w Chodzieży, Julia Sporek z Gimnazjum w Margoninie, Wiktoria Szymczak z Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży oraz Aleksander Śróda z Gimnazjum w Szamocinie.

Cieszymy się z niesłabnącego  zainteresowania konkursem. Mamy nadzieję  na kolejne spotkanie w gościnnych progach naszej szkoły. Do zobaczenia za rok!