Turysta w mieście większym i mniejszym

„Trendy i tendencje rozwoju turystyki i rekreacji w metropoliach” – takie hasło towarzyszyło  w tym roku II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Turystyka i Rekreacja w metropoliach”. Uczniowie klas I i II Technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej uczestniczyli w niej na zaproszenie uczelni. Do Poznania pojechaliśmy pod opieką pań Lucyny Grabowskiej i Joanny Łapacz.

Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów i prezentacji na temat różnych możliwości rozwoju turystyki na terenach Metropolii Poznańskiej. Prelegenci z Polski i Czech przedstawili ciekawe pomysły na wykorzystanie przestrzeni miasta – szlaki architektury przemysłowej, wykorzystanie dawnych budynków przemysłowych dla działań artystycznych, stworzenie w Poznaniu mariny dla pasjonatów Wielkiej Pętli Wielkopolskiej to tylko niektóre propozycje osób zaangażowanych w rozwój turystyki w Wielkopolsce. Poznaliśmy sztandarowe produkty turystyczne promowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Wzięliśmy udział w quizie na temat wielkich metropolii świata. Nie zabrakło też zadań na trasie do Poznania i z powrotem – przeszliśmy praktyczne warsztaty z przejściem grupy między wyznaczonymi punktami i obsługi grupy w podróży pociągiem. W planach mamy następne takie ciekawe wyprawy, między innymi na targi turystyczne.