Wyjątkowe ferie z LUMAGIEM

O tym wyjeździe wszyscy wypowiadają się w samych superlatywach. A mówi się o nim dużo, gdyż wyprawa była wyjątkowa. Otóż cała klasa przyszłych techników mechaników kształcących się w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży pod patronatem firmy LUMAG wybrała się na narty. Dzięki wspaniałomyślności właściciela firmy młodzież wyruszyła do Austrii, by przez cały tydzień szusować po stokach.

Oto jak o swoich feriach mówią sami uczniowie:

„Wyjazd był dla mnie przede wszystkim okazją do odpoczynku i udoskonalenia umiejętności jazdy na nartach. Miejscowość, w której byliśmy, czyli Zell am See, sprawdziła się w tej roli doskonale. Bardzo podobały mi się wszystkie trasy i sam klimat miejsca, a także  rozrywki związane z sezonem narciarskim, jak i pokazy jazdy freestylowej „Snow Night”. To wszystko sprawiło, że naprawdę trudno było mi i moim kolegom wracać do domu. Cieszę się, że w wyjeździe, dzięki uprzejmości firmy Lumag, która go ufundowała, mogliśmy uczestniczyć wszyscy i razem przeżyć ten wspaniały czas w miłej przyjacielskiej atmosferze”.

Paweł Rudziński

„Wyjazd był bardzo udany. Opiekunowie ze Snow Nation to bardzo fajni ludzie. Dzięki nim znacznie poprawiłem swoje umiejętności w jeździe na nartach. Pod koniec wyjazdu zjeżdżałem z czerwonych stoków, co wcześniej było dla mnie czymś niemożliwym. Wieczorami nie było czasu na nudę, bo po krótkim odpoczynku chodziliśmy na basen lub halę sportową. Austriackie Alpy robiły wrażenie, szczególnie lodowiec Kitzsteinhorn. To był super tydzień, a to wszystko dzięki patronatowi firmy Lumag nad naszą klasą. Bardzo fajnie, że zakład wyszedł z inicjatywą ufundowania takiego wyjazdu”.

Paweł Matz