Pierwszy Dzień Wiosny w wielu językach!

Ten wyjątkowy dzień, czyli 21 marca 2018 r. zaplanowaliśmy szczegółowo, aby gdy już nadejdzie, móc się tylko cieszyć. No i udało się, bo plan został zrealizowany w 200 procentach.

Od rana klasy pierwsze przygotowywały prezentacje krajów, które wylosowały w ramach Dnia Języków Obcych. Pozostałe klasy, oprócz maturalnych, obejrzały w tym czasie film „Nietykalni” w Chodzieskim Kinie „Noteć”. Natomiast uczniowie klas maturalnych zgromadzeni w świetlicy zastanawiali się nad swoją przyszłością korzystając z rad przedstawicieli wyższych uczelni, którzy przybyli do Szkoły Hipolita ze specjalnymi wykładami.

O godzinie 1100 wszyscy uczniowie spotkali się w hali sportowej, gdzie pierwszoklasiści rywalizowali w pomysłach na najbardziej oryginalny pokaz związany z danym krajem. Były tańce, piosenki, bajki, a nawet odwiedziny prezydenta USA i królowej brytyjskiej. Grano na puzonie, kobzie i gitarze, koncertował specjalnie dla nas sam Ed Sheeran, rozdawano też tradycyjne przysmaki z różnych krajów. Ameryka i Rosja to dwa mocarstwa, które również u nas wypadły najokazalej, ale Niemcy i Wielka Brytania deptały im po piętach. W ostatecznym podsumowaniach wyników, po konkurencjach sportowych, wygrała klasa I TŻ. Jednak tak naprawdę zwyciężyli wszyscy uczniowie, którzy pokazali, jak świetnie można się razem bawić i uczyć jednocześnie.

Podczas uroczystości Pan Edmund Kaczmarek wręczył specjalne nagrody najlepszym uczniom odbywającym praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Chodzieży. Otrzymali je Julia Burzyńska, która uczy się fryzjerstwa u Pani Redam-Środy, a także Marcin Przybylski, który ma praktyki w „Tomeksie”.

Nagrody otrzymali także uczniowie biorący udział w konkursach językowych z angielskiego i rosyjskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Dzięki Wam była wyśmienita.