Wizyta w Zespole Szkół w Rogoźnie

W ramach współpracy szkół im. Hipolita Cegielskiego, 22 maja 2018 w Rogoźnie spotkali się uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik z Rogoźna i z Chodzieży.

Uczniowie klasy I TMS z opiekunami panią Lidią Francuzik i panem Jarosławem Kazyszką odwiedzili Zespół Szkół w Rogoźnie. Po powitaniu przez panią dyrektor Romanę Węgrzak zwiedzali  budynek  szkoły i  Izbę Pamięci w towarzystwie pani Bogumiły Dec-Skrętnej – pedagoga szkolnego. Następnie w czasie zajęć prowadzonych przez  chemika, pana Patryka Malinowskiego każdy z uczestników sam wyprodukował swoje własne pachnące, kolorowe mydło, które zabrał do domu. Kolejnym punktem wizyty były zajęcia w pracowni komputerowej dla mechaników z programem Solid Edge projektującym różne elementy maszyn – zajęcia poprowadził  kierownik szkolenia praktycznego i nauczyciel przedmiotów mechanicznych pan Jarosław Łatka. Na koniec  pokaz doświadczeń fizycznych w pracowni fizycznej poprowadzonych przez panią Justynę Bartol-Baszczyńską z grupą mechaników.

Wyjazd dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Dziękujemy jeszcze raz za zaproszenie. W niedalekiej przyszłości zaprosimy mechaników z Rogoźna do naszej szkoły.