Najważniejsze osiągnięcia uczniów:

1987 – I miejsce w Rejonowym Konkursie Marynistycznym zorganizowanym przez Ligę Obrony Kraju.

1987 – I miejsce w Turnieju o Zdrowiu zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy Związku Młodzieży Wiejskiej w Chodzieży.

1988 – Bożena Grzywacz – I miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu.

1993 – Alicja Prus – w finale wojewódzkim konkursu wiedzy o zdrowiu.

1999 – Szymon Jusik – laureat XIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – 5 miejsce w finale ogólnopolskim.

2001 – Jarosław Tafelski – 14 miejsce w eliminacjach wojewódzkich II Olimpiady Wiedzy o AIDS. Wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim konkursu matematycznego „Kangur”.

2001 – Łukasz Górski – uczestnik eliminacji centralnych konkursu „Czy znasz prawo wynalazcze?”

2002 – Przemysław Lewandowski – laureat etapu centralnego XVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

2002 – zespół szkolny – IV miejsce w etapie regionalnym „Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości”.

2003 – Monika Wojtowicz– III miejsce w etapie regionalnym konkursu „Najlepszy w zawodzie krawiec”.

2003 – Paulina Belter– wyróżnienie w etapie wojewódzkim XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

2004 – Łukasz Firlej– II miejsce w międzypowiatowym konkursie matematycznym.

2004 – zespół szkolny – VIII miejsce w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Motoryzacyjnego.

2007 – I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

2007 – Dawid Olejniczak zajął III miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Drogi do Wolności” w kategorii plastycznej.

2007 – Agnieszka Jarnot pisząc pracę „Dzieje Żydów w Szamocinie” została laureatką finału ogólnopolskiego konkursu „Krąg” .

2007 – Paweł Czechorowski– VII miejsce w eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Kwadratura Koła”.

2008 – Paweł Ścigała – kapitan drużyny– II miesce w okręgu XXXIV „Olimpiady Wiedzy o Wynalazczośći”.

2008 – Żaneta Łopatin zjęła III miejsce W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Bankach.

2009 – Maciej Pawłowski – I miejsce w województwie wielkopolskim w X edycji konkursu „Krąg”, który przebiegał pod hasłem „Polskie Skarby Narodowe”.

2010 – Filip Hermaszewski– X miejsce w województwie Ogólnopolskiego Turnieju” Młodzi zapobiegają pożarom”.

2010 – zespół – VII miejsce w Wielkopolskim Konkursie Statystycznym.

2011 – Kamil Okruch i Marcin Nowicki– udział w etapie wojewódzkim XXVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej.

2012 – Gabriela Maternowska – I miejsce w Wielkopolsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”.

2012 – Marcin Górski– III miejsce w Wielkopolsce w XII Ogólnopolskim Konkursie BHP.

2012 – Aneta Przybyszewska i Ewelina Bełch– III miejsce w XV Międzyszkolnym Konkursie Gastronomicznym.

2012 – D. Walczak – II miejsce w rejonie – konkurs „Z prawem jazdy w dorosłość”.


Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

1980 – I miejsce w piłce nożnej w województwie, III miejsce w piłce ręcznej.

1982 – III miejsce w punktacji drużynowej Pucharu Województwa Szkół Średnich w Trzciance.

1984 – II miejsce w Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży w Żeglarstwie w Chodzieży oraz II miejsce w Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży w Żeglarstwie w Wałczu.

od 1986 uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Międzynarodowym Biegu Grzymalitów w Chodzieży.

1989 – III miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski SKS w piłce ręcznej dziewcząt w Poznaniu.

1990 – I miejsce w piłce koszykowej i piłce ręcznej dziewcząt w lidze szkół średnich; I miejsce w sztafetowych biegach ulicznych w kategorii dziewcząt i chłopców.

1996 – I miejsce w mistrzostwach województwa Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce dziewcząt szkół ponadpodstawowych, rok później nasza reprezentacja zajęła II miejsce.

2001 – Katarzyna Rośmiarek, kapitan drużyny piłki ręcznej – VIII miejsce w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego.

2002 – III miejsce drużyny piłki siatkowej dziewcząt w Mistrzostwach Wielkopolski „Licealiada 2002”.

2003 – III miejsce drużyny piłki siatkowej dziewcząt w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego.

2004 – I miejsce drużyny piłki siatkowej dziewcząt w zawodach rejonowych.

2005 – Agnieszka Dąbek – srebny medal w chodzie sportowym w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych.

2006 – I miejsce w mistrzostwach rejonowych w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych chłopców w Chodzieży; II miejsce w mistrzostwach rejonowych w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych chłopców w Chodzieży;

2007 – I miejsce drużynowo w mistrzostwach rejonowych w Pile w pływaniu, I miejsce drużyny chłopców i II miejsce drużyny dziewcząt w mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym.

2007 – II miejsce w mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych Wielkopolski w piłce nożnej chłopców.

2008 – I miejsce w I Wiosennym Turnieju Piłki siatkowej dziewcząt w Złotowie, II miejsce zespołu koszykarek w „Licealiadzie” w Trzciance.

2008 – Tomasz Cholewiński– kapitan drużyny w piłce nożnej chłopców – półfinał wojewódzki.

2008 – sztafetowe biegi przełajowe – etap wojewódzki – chłopcy – XV miejsce.

2010 – drużyna dziewcząt w piłce koszykowej – półfinał rejonu.

2012 – Jakub Pirsz – V miejsce w biegu na 200m w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.